Поділися посиланням:

Протокол HTTP на смітник історії?

Компанія Google після того, як створила свою власну мову програмування заявила про свою нову розробку! Google має намір замінити старий та звичний HTTP на новий протокол взаємодії інтернет-серверів та клієнтів – протокол SPDY.

Виникає лише одне-єдине запитання: «Навіщо?». Відповідь проста: зробити інтернет більш швидким та більш якісним.

Протокол HTTP дуже простий і надійний, він використовується з 1996 року. Але це не заважає фахівцям з Google дивитися на нього як на анахронізм у сучасному інтернеті. Google говорить про те, що працює над новим протоколом за назвою SPDY, що дозволить підвищити швидкість роботи в інтернеті майже вдвічі.

Зневажливе відношення Google до старого протоколу HTTP виправдано ще й тим, що такий гігант як Google може впливати (і впливає) на напрямки розвитку інтернет-технологій. І тим самим стимулює появу нових технологій і протоколів, що покликані прискорити зв’язок між web-серверами й клієнтами.

У компанії стверджують, що в лабораторії вже отримано прототип web-сервера й клієнта, що працюють по новому протоколу SPDY. І хоча на даному етапі не вдалося одержати подвоєння швидкості роботи, протокол SPDY має потенціал для досягнення кращих результатів.

Що вдалося довідатися про протокол SPDY на сьогоднішній день:

  • SPDY забезпечує значне стиснення заголовків запитів та відповідей. Лише це може значно підвищити швидкість з’єднання у деяких випадках.
  • SPDY базується на SSL, і дає можливість створювати багатопотокові TCP-з’єднання.
  • SPDY поєднує запити клієнтів, тим самим зменшує вимоги до пропускної здатності каналів.
  • SPDY надійно працює через проксі-сервери та старе мережеве устаткування.

Варто додати, Google не приховує вихідний код та документацію по протоколу SPDY.

Ну що ж, скоро заживемо. Інтернет буде “літати” файли завантажуватимуться в мить ока, а ми сидітимемо перед монітором за чашечкою кави :)

Вам буде цікаво:

Категорія: Звідусіль
Позначки:, , ,

Trackback-и/Pingback-и

  1. Сергей

Відповісти