«Бібліотека Конгресу вирішила придбати архів Твіттера» — повідомив Метт Реймонд, директор по комунікаціях бібліотеки. На сьогодні Бібліотека Конгресу США є найбільшою бібліотекою світу.

Вашингтонська Бібліотека Конгресу


Всі публічні твіти, які було створено починаючи з березня 2006 року, буде збережено у цифровому вигляді в Бібліотеці Конгресу. Це досить великий обсяг інформації, з огляду на те, що щодня у Твіттері створюється більш як 55 мільйонів твітів, а їхнє загальне число складає вже мільярди. Лише невеликий відсоток їх захищений параметрами приватності, більшість з них є відкритими для загального доступу.

Метт Рэймонд навів кілька прикладів твітів, що є цікавими для Бібліотеки. Це перший твіт Джека Дорсі, твіт Барака Обами про перемогу в президентських виборах, твіти (1 i 2) фотожурналіста, якого було заарештовано в Єгипті й звільненого завдяки Твіттеру.

Бібліотека Конгресу хоче розвіяти стереотип про те, що в бібліотеці можуть бути лише книги. Співробітники Бібліотеки Конгресу аналізують матеріали з інтернету, починаючи з 2000 року. На сьогодні у бібліотеці зберігається більш як 167 терабайтів інформації, джерелом якої є веб.

Співзасновник Твіттера Біз Стоун відзначає, що твіти стануть доступними для зовнішнього використання тільки через шість місяців після їхньої публікації, лише для некомерційних досліджень, публічного показу в самій бібліотеці й для збереження.