Поділися посиланням:

Про дизайн. Шаблонна сітка

Шаблонна сітка — один з найкращих і найпростіших засобів, які можна використовувати для створення якісного дизайну сайту.

Людське око, насправді, дуже чутливе до змін в розбивці елементів і здатне помітити найдрібніші відхилення. Тому важливо не лише ідеально, до пікселя, розташовувати елементи дизайну, а й постійно дотримуватися цієї чіткості.

Шаблонна сітка

Вирівнювання, як і розбивка, має свій вплив на візуальне сприйняття. Правильне й постійне розташування елементів дає можливість прямим чистим лініям, уявним чи справжнім, йти в напрямку всієї довжини і ширини сайту. Рівні безперервні лінії візуально приємні та безперешкодно ведуть за собою погляд.


В ідеалі, великі ділянки тексту повинні бути вирівняні по лівому краю. Такий текст допомагає зробити чітку лінію і створює легко помітні інформаційні колонки, розмежовані одна від одної, якщо їх кілька.

Текст, вирівняний по центру, створює нечіткий край з кожної сторони і його складно читати у великих колонках. Тому вирівнювання по центру варто використовувати для коротких рядків.

Вирівнювання по правому краю, зазвичай, складно сприймається, тому його використовувати слід дуже обережно.

Як приклад вирівнювання і використання шаблонної сітки, можна звернути увагу на сторінку Design Without Frontiers (дизайн без кордонів). Для того, щоб показати вирівнювання, дизайнери, в цікавий спосіб, змоделювали напрямні лінії графічного редактора.

Вам буде цікаво:

Категорія: Звідусіль
Позначки:, , , ,

Коментарів вже 4 до “Про дизайн. Шаблонна сітка”

Додати коментар (+)

 1. Володимир коментує:

  А що там цікавого чи незвичного? Бо я шось не поняв. Сітка як сітка. Пояснень вимагаю!

 2. Влад Циганик коментує:

  Не для всіх очевидні речі є легкозрозумілими.
  Думаю, є й такі, для кого це буде мало не відкриттям :)

 3. maque коментує:

  Ну, так. Це щоб не забували. А цілому класний блоґ. Оце щойно його для себе перевідкрив. :)

 4. Влад Циганик коментує:

  Щиро дякую :)
  Маю мету додати ще кілька подібних статей. По-суті, це все прописні істини та зайвий раз нагадати (і собі також) не завадить.

Відповісти