Багато хто з вебмайстрів категорично проти флеш анімацій на корпоративних сайтах. Приводяться різні погляди, аргументи та доводи, що покликані виключити, а то й зовсім заборонити флеш технології в інтернеті.

Розгляньмо коротко деякі з них:

  • погана індексація пошуковими системами,
  • флеш анімація робить сторінку значно “важчою”,
  • flash працює не у всіх, тому дехто зовсім не бачитиме графіки.

Погана індексація пошуковими системами. На сьогодні, у видачі пошуковиків, нерідко перші місця займають сайти, що використовують флеш анімацію на своїх сторінках. А вже за ними можна зустріти сайти без флеш. Технологія та прогрес йдуть вперед, торкаються вони також і пошукових систем. Як наслідок, те, що було актуальним років з десять тому вже втратило свою актуальність.

Флеш анімація робить сторінку значно “важчою”. Справді, ця думка має місце. Та при сьогоднішніх швидкостях доступу в інтернет, та широті каналу мало не в мегабіт, думаю, немає великого сенсу так потерпати за користувача і економити його трафік. Тим більше, що зайвих 50-60 кілобайт навряд чи будуть так сильно помітними.

Flash працює не у всіх. За даними незалежної інтернет-статистики плагін, для перегляду флеш-анімацій встановлений у 97% браузерів, за допомогою яких користувачі виходять у всесвітню мережу. На сьогоднішній день такі плагіни використовуються також і в мобільних операційних системах. Тому є сенс сподіватися, що цей відсоток буде лише зростати.

Отже, використовувати чи ні флеш анімації на своїх сайтах – це ваша особиста справа. Приймайте рішення зваживши всі “за” і “проти”. Та я особисто, не бачу жодних причин повністю відмовлятися від цих технологій. При умові, що це не псує зовнішнього вигляду та не впливає негативно на користувачів 🙂

P.S. Актуальну версію плагіну для вашого браузера можна скачати з офіційної сторінки компанії Adobe