Покоління, виховане інтернетом відрізняється від попереднього.

Попереднє покоління — живе (чи краще сказати, жваве). Спорт, рух, активний відпочинок, природа…
Покоління, виховане інтернетом — мляве. Телефони, комп’ютери, фейсбуки, твітери.

Попереднє покоління — розумне. Книжки, ідеї, роздуми, ідеали, прагнення.
Покоління, виховане інтернетом живе розумом інших. Друзі лайкнули і я лайкну. Гарна фраза відомої людини проскочила в стрічці — зроблю ретвіт. А самотужки щось придумати мудре — немає змоги.

Попереднє покоління зачитувалося томиками Станіслава Лема, Роджера Желязни, Агати Крісті, Ремарка, Маркеса. Сьогоднішнє покоління, в кращому разі, ходить на фільми, зняті за мотивами Стругацьких.

Підліток за компом

Покоління, виховане інтернетом не вміє оперувати великими обсягами інформації. Мислить маленькими інформаційними квантами. Проблема в тому, що маленькими одиницями змісту неможливо передати складну структуровану історію. Зокрема, це видно по майстрах так званого розмовного жанру (просто кажучи, по гумористах). Гумористи попереднього покоління розповідали довгі фельєтони і могли годинами тримати зал в напрузі. Сучасні гумористи діляться однією-двома репризами, в окремих випадках можуть заспівати пісеньку і на цьому все.

І, хоча, багато можна чути про те, що сьогоднішнє покоління розумніше від попереднього, — з цим можна посперечатися. Технічно просунутіше — так. Майже з пелюшок діти користуються мобільними телефонами та комп’ютерами, з першого разу знаходять потрібну клавішу на будь-якому пристрої. Та залишені самі на себе підлітки не знають, чим себе зайняти. Їм нудно наодинці зі своїми думками і надзвичайно важко справитися з непереможним бажанням написати комусь смс чи перевірити повідомлення ВКонтакті. Молоді люди вже не уявляють себе без телефонів, айпадів, айподів та інших гаджетів. В той час, коли попередньому поколінню цілком і повністю вистачає для спілкування простого телефону.

Покоління, виховане інтернетом не знає законів природи та не розуміє її краси. Провести півдня з вудкою на березі річки для них є нудно, а сама думка про цілий день в лісі вводить підлітка в глибоку депресію.

Покоління, виховане інтернетом не знає, що таке доброта, співчуття та милосердя. Коли падає товариш, йому не обов’язково подавати руку допомоги — краще зробити фото чи зняти відео, розмістити в соцмережах і отримати десяток-другий коментів, лайків і ретвітів. (Або престижну нагороду, як на відео нижче)

Звичайно, не всі представники сучасного покоління є такими, як описано. Та думаю, мої спостереження мають сенс. А як думаєте ви?